محلول ضدعفونی کننده دست؛ معرفی بهترین اسپری ضدعفونی کننده دست

محلول ضدعفونی کننده دست نفیس

محلول ضدعفونی کننده دست؛ معرفی بهترین اسپری ضدعفونی کننده دست

محلول ضدعفونی کننده دست (Hand sanitizer) یک ماده ضدعفونی کننده مکمل است که به عنوان بهترین جایگزین برای شستن دست ها با آب و صابون است. محتویات این محلول شامل الکل، پوویدون آیوداین، اتانول، گلیسیرین، پلی آکریلیک اسید و اسانس گیاهان است. به دلیل وجود الکل در محلول ضدعفونی کننده دست ایرانی موجب خشک نشدن دست ها مانند آب و صابون و تاثیر چند برابری برای از بین بردن میکروب ها دارد.

ضدعفونی کننده دست در انواع ژل و محلول در سایت اسپاتکام موجود می باشد. در مدل محلول برای سهولت در استفاده به صورت اسپری موجود است. نام دیگر این نوع محلول، آنتی سپتیک Antiseptic است؛ که در انواع رنگی و بدون رنگ وجود دارد.

بهترین محلول ضدعفونی کننده دست

مایع ضدعفونی کننده دست دارای ۷۰ درصد الکل است که می توان بعد از مصرف نیازی به شستن دست ها نیست. در حال حاضر محلول ضدعفونی کننده دست درموسپت، سپتی سیدین، کماکل و میکروزد در بازار از بهترین مارک این محصول است. لازم به ذکر است که برای گرفتن بهترین نتیجه از اسپری ضدعفونی کننده دست باید در هربار مصرف باید ۳ میلی متر از آن را روی دست ریخت و به مدت ۳۰ ثانیه مالش داد.

برای استفاده و مصارف در اندازه های وسیع از محلول ضدعفونی کننده دست بیمارستانی ۲۰ لیتری استفاده می کنند. از مزایای بهترین و با کیفیت ترین مایع ضدعفونی کننده دست ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای طیف ضد میکروارگانیسمی گسترده ای است.
  • خوشبواست.
  • مصرف و استفاده از آن بسیار آسان است.
  • موجب نرمی و لطافت پوست دست می شود و از خشکی پوست چلوگیری می کند.
  • ایجاد لایه محافظ روی پوست دست برای جلوگیری از نفوذ میکروب ها و عدم ایجاد اختلال در مراحل بعدی استفاده از آن.
  • به دلیل وجود اتانول در این محصول، موجب ایجاد خواص ضد ویروسی می شود.
بخوانید  معرفی و خرید ناخن مصنوعی بچه گانه

مقاله پیشنهادی: ژل شستشوی صورت

طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده دست خانگی

با گسترش ویروس کرونا در جهلن تمیز بودن دست ها به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. شما به راحتی در منزل با در دسترس ترین مواد می توانید موثرترین اسپری ضدعفونی کننده دست را درست کنید. روش تهیه آن این گونه است که شما باید دو سوم پیمانه الکل (اتانول) و یک سوم ژل آلوئه وار را به خوبی با هم مخلوط کنید. برای مطبوع کردن بوی آن می توانید از اسانس گیاهان مانند درخت چای استفاده کنید.

خرید محلول ضدعفونی کننده دست ارزان

برای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها بدون شک نظافت و ضدعفونی دست ها نقش موثری را ایفا می کنند. برای شستن بهترین و اولین ماده آب و صابون است ولی این ماده همیشه در دسترس نیست. برای همین مایع های ضدعفونی کننده دست بهترین راه حل است. شما برای خرید اینترنتی آسان و اطلاع از قیمت محلول ضدعفونی کننده دست می توانید به اسپاتکام “مرجع تخصصی لوازم آرایشی” مراجعه کنید.