بهترین مارک پالت سایه چشم

خرید بهترین مارک پالت سایه چشم

بهترین مارک پالت سایه چشم

بهترین مارک پالت سایه چشم

پالت سایه چشم: اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی چشمانتان اهمیت می دهید بهتر است بدانید که چشم، یکی از قسمت های جدایی ناپذیر آرایش چشم می باشد و می تواند به زیبایی شما دو چندان اضافه کند. در سایت اسپاتکام قصد داریم بهترین برند سایه چشم را معرفی کنیم و سپس با در رابطه با سایه چشم چیست؟ مواد تشکی دهنده پالت سایه چشم،انواع آن، بهترین انتخاب رنگ سایه با رنگ پوست معرفی کنیم . برای یک آرایش خوب، بی شک باید به سراغ بهترین ها رفت چراکه شما با گرفتن بهترین برند های پالت سایه چشم نه تنها برای سلامتی خودتان ارزش قائل شدید بلکه زیبایی شما دو چندان می شود.

سایه چشم چیست؟

سایه چشم، یکی از پرکاربرد ترین لوازم آرایشی در بین خانم ها می باشد. که برای روی پلک و زیر چشم استفاده می شود. اگر طرز استفاده صحیح سایه زدن را به طور حرفه ای یاد گرفته باشید می توانید چشم های خود را جذاب تر کنید. و به چشمان خود حجم بیشتری را اهدا کنید. رنگ سایه بهتر است متناسب با رنگ پوستتان انتخاب شده و جذابیت خاصی به چشم ها می دهد.

اگر می خواهید آرایش بی عیب و نقص داشته باشید، باید تمام اصول و نکات مهم گریم را به خوبی رعایت کنید. آرایش چشم نیز یکی از مهم ترین عوامل میکاپ صورت است که با انجام حرکات صحیح آن نیاز به مهارت بالایی دارد. برای داشتن آرایش چشم حرفه ای، با توجه به نوع سایه ای که استفاده می کنید در اولویت قرار دارد. به عنوان مثال اگر پوست شما چرب و براق است، استفاده از سایه چشم مات و پودری به شما توصیه می شود. بخاطر داشته باشید سایه های روشن چشم ها را درشت تر و سایه های تیره چشم ها را کوچیک تر نشان می دهد.

بخوانید  معرفی استند لوازم آرایشی ارزان

مواد تشکیل دهنده پالت سایه چشم

پالت سایه چشم یکی از لوازم آرایشی چشم است. مواد تشکیل دهنده پالت سایه چشم، برای چشم بی خطر است و بهتر است درصورتی که بیماری چشمی و حساسیت به مواد آرایشی قبل از استفاده از سایه چشم خود با پزشک مشورت کنید. پالت سایه چشم از موارد زیر تشکیل می شود.

  • سیلیکات منیزیم (talc)
  • خرده های سنگ طلق
  • magnesium stearate
  • sericite
  • mica
  • رنگ‌دانه ها
  • مواد نگه‌دارنده

انواع پالت سایه چشم

سایه مات

پایه و اساس یک آرایش زیبا و جذاب با انتخاب یک سایه مات شروع می شود. سایه های مات درخششی ندارند و نور را منعکس نمی کنند و برای کانتورینگ مناسب هستند. سایه های مات بر روی رنگ هایی که بعد از آن استفاده می کنیم هیچ تاثیری نمی گذارد و به عنوان سایه پایه بسیار مناسب هستند.

سایه شاین

سایه شاین، بسیار درخشان است و بین چین و چروک های پلک جمع نمی شود و ظاهر زیبایی به چشم می دهد همچنین رنگ تیره شاین بری آرایش بسیار مناسب است.

سایه نیمه مات

سایه نیمه مات بین سایه مات و شاین قرار دارد و این سایه مناسب افرادی می باشد که نمی خواهند سایه ای خیلی براق داشته باشند و از طرفی تمایل به استفاده از سایه مات را هم ندارند. سایه نیمه مات از نوع سایه کلاسیک بوده و نور را کمتر از سایه شاین منعکس می کند و مناسب تمام سنین و پوست های مختلف است.

سایه متالیک

سایه متالیک، برای داشتن ظاهر طبیعی که آرایش موثر و دارای عمق استفاده از سایه متلایک پیشنهاد می شود. سایه های متلالیک رنگ های نزدیک به فلز دارند و دارای رنگ هایی همچون نقره ای، مسی، طلایی و… می باشد.

بخوانید  معرفی بهترین شامپو تقویت کننده مو

سایه پودری

سایه پودری، برای اشخاص که تجربه کافی آرایشی ندارند مناسب است و سایه های پودری یکی از رایج ترین انواع سایه های چشم است. این نوع سایه ها به شکل پالت های فشرده ۲ یا ۴ تایی به شکل تک پیگمنت ساخته می شوند. سایه هایی پودری دارای انواع مات، اکلیلی و براق هستند. سایه های پودری مات برای آرایش روز، سایه ی اکلیلی برای آرایش های نمایشی، مهمانی  و جشن مناسب هستند و سایه براق برای آرایش های شبانه مناسب است.

انتخاب مناسب رنگ سایه با رنگ پوست

برای انتخاب کردن بهترین رنگ سایه متناسب با پوستتان می توانید از راه حل های زیر متوجه رنگ سایه با رنگ پوستتان بشوید.

پوست تیره:

افرادی که پوست تیره ای دارند از سایه با تناژ روشن تری نسبت به رنگ پوست خود استفاده می کنند البته لازم به ذکر هستش که سایه طلایی و نقره ای نیز به این افراد پیشنهاد می شود.

پوست گندمی:

برای افرادی که پوست گندمی دارند هیچ گونه محدودیتی در استفاده از رنگ ها ندارند و می توانند با توجه رنگ مو و یا سلقیه خود تناز های مختلف استفاده کنند.

پوست روشن:

برای افرادی که رنگ پوست روشنی دارند پیشنهاد می شود که از رنگ های تیره در گوشه خارجی پلک و از رنگ های روشن و گوشه داخلی پلک استفاده نمایند.